3DM

معرفی وبسایت های دانلود رایگان فایل پرینتر سه بعدی

معرفی وبسایت های دانلود فایل پرینتر سه بعدی

ما در این مقاله شما را با انواع وبسایت های دانلود رایگان آشنا میکنیم که در انواع زمینه های طراحی شما میتوانید طرح مورد نظر خود را به رایگان دانلود کنید.

۱- YouMagine:

مدل سه بعدی

سایت YouMagine یک صفحه اینترنتی اشتراکی است که توسط شرکت معروف سازنده چاپگر سه بعدی یعنی Ultimaker راه اندازی شده است. این سایت که از سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرده؛ دارای گزینه های جامع و کاملی است و فایل های STL که در آن موجود هستند را می توان به وسیله تمام دستگاههای Fused Filament Fabrication : FFF چاپ کرد. در سایت YouMagine می توانید بیش از ۱۶۰۰۰ مدل سه بعدی رایگان و مجموعه های جالب دیگری را پیدا کنید.

۲- وبسایت Thingiverse:

پرینت سه بعدی

سایت تینگیورز را همه کسانی که دستی در پرینت سه بعدی دارند، می شناسند. این سایت نیز توسط makerbot سازنده آمریکایی چاپگر سه بعدی پشتیبانی میشود؛ هم منبعی برای آموزش و دانلود انبوهی ۳D Models است و هم قادر هستید تا شاهکارهایتان را نمایش دهید تا دیگران به اشتراک بگذارند و برایتان لایک بزنند.

۳- XYZprinting 3D Gallery :

دانلود مدل۳بعدی

شرکت تایوانی XYZprinting یک گالری سه بعدی اختصاصی برای دانلود رایگان فایلهای STL و OBJ (مدلهای رنگی ۳D Printer) دارد.

با این که نتوانستیم هیچ مدرک حقوقی دیجیتالی بیابیم، اما برای دسترسی به مدل های سه بعدی ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید. آیتم های این سایت در مجموع به حدود ۸۰۰۰ مورد می رسد اما با توجه به این که تعداد زیادی از آنها فقط عکس شی مورد نظر را دارند، به نظر نمی رسد که پرینت شده باشند.

با این حال، همین که آنها بخش های جداگانه ای هم برای Stereolithography : SLA و هم برای اکسترودر دوگانه یا چاپگرهای رنگی دارد، دلگرم کننده است.

۴- سایت Free3D :

۳d model

اگر به دنبال مدل های رایگانی می گردید که بتوانید از آنها در CAD و برنامه های سه بعدی و طراحی بازی استفاده کنید، Free3D گزینه خوبی است. به غیر از مجموعه چشمگیر ۶۰۰۰۰ مدلی، این وبسایت همچنین دارای مجموعه کوچکی از فایل های مجانی STL است که برچسب ۳D Printable دارند. با نگاهی به آنها متوجه خواهید شد که همه آیتم ها را نمیتوان به سادگی به وسیله دستگاه های FDM چاپ سه بعدی کرد اما اگر جستجو کنید حتما گزینه های عالی هم پیدا خواهید کرد.

۵- NIH 3D Print Exchange :

آموزش پرینت۳بعدی

سایت NIH یکی از منابع فوق العاده و معروف در زمینه های علمی، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات است. جایی برای به اشتراک گذاری، پخش کردن و دانلود فایل های پرینت سه بعدی که از لحاظ علمی کاملا دقیق و برای پزشکی قابل استفاده هستند. مجموعه آنها دارای بیش از ۶۵۰۰ فایل رایگان STL است که شامل بخش های پروتز، عصب شناسی، «مجموعه قلب» و «ساختارهای شیمیایی» میشود.

۶- Zortrax Library :

پیش از این، Zortrax Library تنها در ارتباط با نرم افزار اختصاصی آنها یعنی Z-Suite کار می کرد. بنابراین تنها صاحبان پرینتر های سه بعدی Zortrax می توانستند از فایلهای STL موجود در آن استفاده کنند. اما اکنون این شرکت مجموعه را از نرم افزار جدا کرده و به صورت آنلاین برای همگان قابل استفاده است. یعنی حالا همه میتوانند در فایل های STL جستجو کرده و فایل مورد نظرشان را پس از دانلود با هر دستگاه FDM پرینت کنند. این حرکتی زیرکانه محسوب میشود.

پرینت۳بعدی

در بین بیش از ۸۵۰ مدل سه بعدی که وجود دارد، بیشتر آنها برای کار با فیلامنت ABS بهینه سازی شده اند، در نتیجه کاربران که معمولا از این متریال استفاده نمی کنند به امتحان کردن آن ترغیب می شوند.

۷- Repables :

۳d print

سایت Repables یک منبع ساده برای دانلود حدود ۶۰۰ فایل رایگان STL پرینت سه بعدی است. در این سایت ویژگیهای جدیدی وجود ندارد، تنها یک فضای خالی است که به کاربران اجازه می دهد فایل های سه بعدی خود را بارگذاری کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. این سایت شامل تعداد زیادی طراحی کوچک و ساده است و مجموعه منتخبی از آیتم های روزانه و جایگزین هایی برای قطعات پرینترهای اوپن سورس ارائه می دهد.

۸- Liber3D :

اگر از طرفداران پر و پا قرص جنبش پرینترهای اوپن سورس هستید؛ اینجا برای شما مناسب است. چرا؟ از آنجا که رئیس هیئت مدیره آن مخترع پروژه RepRap Project یعنی آدرین بویر است. سایت Liber3D یک منبع اختصاصی پرینت سه بعدی است که بیش از ۳۰۰ فایل STL رایگان برای دانلود و ویژگی های کارآمد دیگری دارد.

۹- وبسایت مدلهای NASA:

پرینت۳بعدی

این سایت ظاهری خاکستری و خسته کننده رسمی دارد اما نگذارید این قضیه شما را فریب دهد؛ این وبسایت یکی از منابع هیجان انگیز مدلهای سه بعدی نجومی و سیارات بوده که توسط سازمان ناسا راه اندازی شده است. فایلهای STL موجود در این سایت برای اهداف آموزشی رایگان است. بنابراین شما می توانید اجسامی را که در تاریخ اکتشاف فضایی اهمیت زیادی داشته اند را پرینت کنید؛ برای نمونه می توان از مدلهای فضاپیمای آپولو ۱۱، ماشین مریخ نورد و تلسکوپ فضایی هابل نام برد.

۱۰- The Forge :

چاپ۳بعدی

این سایت یک منبع محدود است، زیرا تنها کارهای یک طراح را نمایش می دهد. کاربر Zheng3 شخصیتی با استعداد در تولید است و مجموعه ای از مدلهای سه بعدی ارائه کرده که گاهی جالب هستند و گاهی هم کارآمد ( بعضی مواقع هم هر دو). برای نمونه می توانید مدل های Robber Rex یا Penny Balista را مشاهده کنید.

۱۱- وبسایت STL Finder:

stl فایل فرمت

مثل جستجوگر گوگل در دنیای پرینت سه بعدی است! طرح‌ها از ساده تا پیچیده و با دانلود به مرجع محیاست.

۱۲- مرجع آموزشی Instructables:

در آخر منبعی برای یادگیری را به شما معرفی میکنیم؛ instructables.com در تمامی زمینه‌ها حتی حوزه چاپگر سه بعدی یک مرجع یادگیری محسوب میشود. پس می‌توانید کلمه ۳D Print یا STL Model را در این سایت جستجو کنید تا انبوهی از آموزشها را به شما نمایش دهد.

hanibal

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

0